Strona główna
Serwis jest częścią opoka.org.pl
2017-05-06 09:47
MS

XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Już 3 czerwca 2017 roku na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbędzie się XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Idź i kochaj”.

Plakat XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Kochani!

Zapraszamy na największe na świecie, odbywające się co roku spotkanie młodych katolików! Spędzicie dzień pełen wrażeń, a poznając otwartych i ambitnych ludzi w Waszym wieku odkryjecie wyjątkową moc miłości do bliźniego. Odśpiewacie z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a prawdziwie pokochacie Lednicę, gdy zajdzie słońce, zapłoną pochodnie, a nad wami rozbłysną gwiazdy. Kiedy razem z tysiącami klęczącymi obok Was, oddacie się Adoracji przed Najświętszym Sakramentem, a potem wspólnie wybierzemy Chrystusa na Pana naszego życia.  Podczas tegorocznego Spotkania podzielimy się tym, czego nauczyliśmy się od św. Jana Pawła II i od śp. o. Jana W. Góry OP, że „przyszłość należy do tych, którzy potrafią przekazać przyszłym pokoleniom motywy życia i nadziei”.

Główny cel XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 to przekazywanie innym motywów życia i nadziei. To właśnie SPOTKANIE pozwala nam go realizować, dlatego będzie źródłem naszych rozważań. „Idź i kochaj” ma być zaproszeniem do spotykania się z ludźmi, bycia z ludźmi: z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze.
W roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przypomnimy młodym, jaką rolę odegrała i odgrywa Maryja nie tylko w ich życiu, ale i w życiu naszego narodu. Przybliżymy postać biblijną Zacheusza, który podpowiada nam, że do osiągnięcia szczęścia ważna jest odwaga i podjęcie ryzyka, żeby zrobić krok w kierunku Boga i drugiego człowieka. Tegoroczne Spotkanie to też dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Słowami „Idź i kochaj” mówimy za papieżem Franciszkiem, by wstać z kanapy i zaryzykować.

"W tym roku zobaczymy się na Polach Lednickich 3 czerwca, a przyświecać nam będzie myśl, że celem spotkania jest…spotkanie.
„Spotkamy się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Ludzie, którzy zgodzą się ugościć Jezusa, wspólnie staną się Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Z Pól Lednickich niczym orły ruszymy do wszystkich spragnionych miłości. Bo każdy, kto wybiera Chrystusa, jak orzeł szybuje ku nowej wrażliwości. Jezus Pan odkryje przed nami, jak piękne skarby kryjemy w sobie. Ze zdziwieniem dostrzeżemy nasze podobieństwo do Zacheusza, również w zdolności rozdawania swoich bogactw potrzebującym.”
[o. Wojciech Prus OP]

SYMBOLE TEGOROCZNEGO SPOTKANIA

Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!

Symbole tegorocznego Spotkania na Polach Lednickich: http://www.lednica2000.pl/lednica2017/symbole-teogorcznej-lednicy/

RÓŻANIEC OD MAMY

Kochani! Pragniemy wszystkich serdecznie zaprosić do wsparcia akcji „Różaniec od Mamy”. W roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przypomnimy młodym, jaką rolę odegrała i odgrywa Maryja nie tylko w ich życiu, ale i w życiu naszego narodu. Chcemy, aby każdy uczestnik XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 wrócił do domu z różańcem w kieszeni. Akcję można wesprzeć poprzez formularz dostępny na: http://rozaniecodmamy.pl/

1 różaniec = 2 zł Włącz się do akcji już dziś!

Dlaczego różańce?
Tegoroczne hasło Spotkania Lednickiego brzmi „Idź i kochaj”. Najlepszą modlitwą na drogę jest modlitwa różańcowa, stąd pragniemy, aby każdy uczestnik Spotkania otrzymał różaniec.
Dlaczego różańce w tym roku?
Ten rok jest szczególny – to 300. rocznica koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 140. rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i 100. objawień Matki Bożej Fatimskiej. We wszystkich objawieniach Matka Boża nawoływała do odmawiania modlitwy różańcowej: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec.”
Dlaczego różańce od Mam?
Chcemy, żeby młodzież otrzymała wyjątkowe różańce – podarowane przez polskie Mamy. Jeśli nie macie własnych dzieci - uczyńcie ten gest z myślą o macierzyństwie duchowym. Czyż to nie piękne włożyć w rękę młodego człowieka różaniec, na którym pomodli się za Was?

                                                                            KROKI KU LEDNICY
W tym roku pod hasłem "Idź i kochaj" zostaniemy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia.
Zanim to nastąpi zapraszamy, aby rozpocząć duchowe przygotowanie do Spotkania lednickiego. Specjalnie na tę okoliczność opracowaliśmy dla was kroki ku Lednicy. To materiały wideo, które pomogą zrozumieć treści, które przekażemy 3 czerwca.
Krok 1 – Powstań i wyrusz w drogę https://www.youtube.com/watch?v=ijK61RT8O3c

Krok 2 – Pragnij i zaryzykuj https://www.youtube.com/watch?v=m8FceHm-hQI

Krok 3 – Odważ się… idź i kochaj! Już wkrótce!

                                                WOLONTARIAT - TWÓRZ LEDNICĘ RAZEM Z NAMI!
LEDNICA to ogromne wydarzenie, które nie mogłoby zaistnieć bez zaangażowania wielu tysięcy wolontariuszy. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy już teraz, już dziś!
Jeśli chcesz zaangażować się w dzieło LEDNICY skontaktuj się z nami. Każda pomoc jest na wagę złota!

Wyróżniamy 3 możliwości wolontariatu:

● przygotowanie Spotkania przez cały rok we Wspólnocie LEDNICA 2000 w Poznaniu,

● przygotowanie infrastruktury pola na przyjęcie pielgrzymów (na tydzień przed Spotkaniem),

● służba podczas samego Spotkania.

Poprzez formularze na naszej stronie internetowej (http://www.lednica2000.pl/lednica2017/wolontariat-pomoz-nam/) prowadzimy nabór do służb takich jak:

● Infrastruktura spotkania,

● Schola lednicka,

● Przewodnicy ledniccy,

● Ochrona,

● Służby medyczne,

● Anioły porządku,

● Medycy,

● Liturgia,

● Ewangelizatorzy,

● Pomoc w „Akcji po spotkaniu”.

Do zobaczenia 3 czerwca na Polach Lednickich!


Zapraszamy na stronę tegorocznego Spotkania: http://www.lednica2000.pl/lednica2017/

Aktualny spot promujący tegoroczne hasło: https://www.youtube.com/watch?v=R6STpUPk8k0

Nasze portale społecznościowe:
● FACEBOOK - https://www.facebook.com/lednica2000
● YOU TUBE - https://www.youtube.com/user/lednica2000
● TWITTER - https://twitter.com/Lednica2000
● INSTAGRAM - http://instagram.com/spotkanialednica2000
● TUMBLR - http://lednica2000.tumblr.com/

 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: lednica 2000, lednica 2017, spotkania lednickie, symbole lednickie